СНІД
Австралійці, у яких діагностували СНІД, просто проходять курс лікування і більше не хворіють

Австралійським медикам вдалось істотно скоротити кількість хворих на СНІД на території своєї країни. Про це повідомляє телекомпанія ABC.

За словами фахівців, таких результатів вдалося досягти завдяки розробці і застосуванню спеціального антиретровірусного препарату.

Препарат захищає людей з ВІЛ-інфекцією від кінцевої стадії захворювання – СНІДу. Застосовувати його почали в 1990-х роках. Також на результат вплинула якісна робота місцевих лікарів і налагоджена система діагностування ВІЛ.

Якщо раніше в Австралії від смертельної хвороби в рік помирало близько тисячі людей, то тепер цей показник значно зменшився. Професор Ендрю Грюліч, керівник відділення епідеміології ВІЛ інституту Кірбі, розповів, що зараз в країні навіть відпала необхідність у моніторингу захворюваності. Австралійці, у яких діагностували СНІД, просто проходять курс лікування і більше не хворіють.

Нагадаємо, що вірус СНІДУ почав поширюватися серед людей на межі ХІХ-ХХ століть в Африці на південь від Сахари. ВІЛ почав активно поширюватися в період між 1884 і 1924 роками, коли на заході Центральної Африки почали виникати міста. За 30 років цей вірус перетворився зі смертельно небезпечної хвороби на хронічну, розвитком якої можна керувати. Тепер хвороба перейшла на ту саму ланку, що й діабет чи серцево-судинні захворювання.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ