пам'ятник «Менора»
Акт вандалізму вчинили в День жалоби за жертвами нацизму

У Києві в Бабиному Яру група молодих людей біля пам’ятника «Менора» спалила прапор Ізраїлю. Мер столиці Віталій Кличко звернувся до правоохоронців з проханням розслідувати цей акт вандалізму, провідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації.

«Група молодиків, як зафіксували камери відеоспостереження, в Бабиному Яру біля пам’ятника «Менора» спалила прапор держави Ізраїль. Сталося це в національний день пам’яті і скорботи єврейського народу, коли євреї всього світу згадують 6 мільйонів жертв нацизму, яких знищили під час Другої світової війни», – сказав Кличко.

Мер столиці підкреслив, що пам’ять про жертви треба поважати, щоби подібні трагедії більше не повторювалися, і зазначив, що київська влада планує створити в Бабиному Яру Меморіал пам’яті жертв Голокосту.

Довідка. Бабин Яр став всесвітньо відомий як місце масових розстрілів цивільного населення, що здійснювалися німецькими окупаційними військами в 1941 році. Нині на території Бабиного Яру встановлено кілька пам’ятників і меморіальних комплексів жертвам Голокосту.

За два дні 29-30 вересня 1941 року зондеркоманда 4а під командуванням штандартенфюрера Пауля Блобеля (що входила до складу айнзатцгрупи З під командуванням д-ра Раше) за участю частин вермахту (6-ї армії) розстріляли в цьому яру 33 тисячі 771 особу – майже все єврейське населення Києва. Подальші розстріли євреїв пройшли 1, 2, 8 і 11 жовтня 1941-го, за цей час було розстріляно приблизно 17 тисяч євреїв.

Масові страти тривали аж до відходу німців з Києва. 10 січня 1942 року було розстріляно близько 100 матросів Дніпровського загону Пінської військової флотилії. Також, у 1941-1943 рр. у Бабиному Яру  розстріляли 621 члена ОУН(М) (під проводом полковника Андрія Мельника), з-поміж них – українську поетесу Олену Телігу та її чоловіка Михайла, у якого була можливість врятуватися, та він вважав за краще залишитися з дружиною і колегами по редакції «Українського слова».

Крім того, Бабин Яр став місцем розстрілу п’яти циганських таборів. За різними підрахунками, в Бабиному Яру в 1941-1943 було розстріляно від 70 тис. до 200 тис. осіб. Євреї-в’язні, яких нацисти змусили спалювати тіла в 1943 році, говорили про 70-120 тисяч.

Офіційним днем пам’яті жертв Бабиного Яру вважається 29 вересня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ