Влада Ефіопії на тлі протестів оголосила надзвичайний стан на півроку
Влада Ефіопії на тлі протестів оголосила надзвичайний стан на півроку

9 жовтня 2016 року прем’єр-міністр Ефіопії Гайле Десалень оголосив 6-місячний надзвичайний стан у країні для відновлення порядку після протестів, унаслідок яких загинуло 55 осіб. Про це інформує Reuters.

«Оголошено надзвичайний стан, адже ситуація викликала загрозу для населення в країні», − заявив очільник уряду. За його словами, надзвичайний стан необхідний Ефіопії для того, щоби відновити мир та стабільність.

2 жовтня 2016 року місті Бішофту, за 17 км на південний схід від столиці країни Аддіс-Абеби, десятки людей загинули в тисняві, після того як поліція застосувала сльозогінний газ, кийки і ґумові кулі під час релігійного свята.

Очевидці стверджують, що відзначити релігійне свято зібралися сотні тисяч людей. Під час заходу активісти опозиції намагалися влаштувати акцію протесту, скандуючи антиурядові гасла і перериваючи своїми вигуками промовців. Деякі з них кидали каміння та пластикові пляшки, інші демонстрували схрещені зап’ястки (цей жест в Ефіопії символізує мирний опір владі). У натовпі розпочалася паніка і тиснява, щойно поліція застосувала силу.

Читайте: Легкоатлетка з Ефіопії побила рекорд, що тримався 26 років

БЕЗ КОМЕНТАРІВ