Пустельна лабораторія
Науково-дослідний центр відкрили біля Абу-Дабі

Перший у світі науково-дослідний центр з вирощування продуктів харчування і виробництва палива відкрили у пустелі біля Абу-Дабі в ОАЕ, пише ecotechnica.

Фінансує креативний центр Консорціум з дослідження стійкої біоенергетики (SBRC). Основна мета проекту – скорочення викидів вуглекислого газу авіаційним транспортом шляхом розробки альтернативних видів палива.

Приміром, на пустельній фермі вирощуватимуть молюсків та рибу, які є важливим ресурсом багатьох країн, що намагаються покращити свою внутрішню продовольчу безпеку. Але промислові рибні господарства виробляють відходи, які дуже часто потім викидають в океан.

Ці стічні води багаті на поживні речовини, які викликають шкідливе для океану цвітіння водоростей, а виділені в результаті їх життєдіяльності токсини можуть завдати шкоди як людям, так і підводним мешканцям.

Отже, дослідницький консорціум пропонує використовувати такий побічний продукт для так званих галофітових ферм (галофіти – це рослини, здатні переносити високі рівні засолення ґрунту). Для більшості представників цього виду природним середовищем зростання є пустеля, а для поливу підходить морська вода. У найскладніших природних умовах, галофіт демонструє високі показники приросту біомаси. Таким чином, його промислове використання – перспектива для авіаційної галузі.

Варто зазначити, що на сьогодні ОАЕ імпортують близько 90% продуктів харчування. За попередніми підрахунками, протягом найближчих 10 років попит на продукти може зрости на 300%. Тому, проект пустельної ферми для цієї країни є надзвичайно актуальним.

Читайте: Китайці створюватимуть хмарочоси з піску на 3D-принтері

БЕЗ КОМЕНТАРІВ