20160929191033-817f2b79-me
Те, що жителі добре підготовлені, є аргументом для ненападу, вважають у робочій групі

В Естонії вирішили створити план на випадок війни чи іншої кризової ситуації. Його складатиме спеціальна робоча група при департаменті муніципальної поліції Таллінна. Експерти почнуть роботу з 1 грудня, пише Інтерфакс-Україна.

Створення кризової групи проводиться на підставі закону про місцеве самоврядування, згідно з яким, у разі підвищеної боєготовності, воєнного стану, мобілізації та демобілізації має бути організоване соціальне піклування про людей, які постраждали унаслідок воєнних дій, а також сімей осіб, які приступили до виконання військових обов’язків.

Крім того, постановою уряду створюється концепція захисту населення в разі воєнного нападу або загрози природної катастрофи. Її мають подати уряду на розгляд на початку 2017 року.

«Стихійному лиху не запобігти, а воєнні ризики точно можна знизити. Те, що жителі добре підготовлені, є одним з аргументів для того, щоби не нападати», – заявив керівник створеної міністерством внутрішніх справ і Державної канцелярією спеціальної оперативної групи Марго Клаос.

3 жовтня уряд затвердив план примусового обов’язку щодо відчуження майна в кризових ситуаціях. Документ визначатиме, яке майно і на яких умовах держава зможе відчужувати у приватних осіб і підприємств з метою ведення воєнних дій.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ