Будинок Профспілок
Будинок профспілок згорів у лютому цього року під час масових акцій протесту в Києві

У ніч із 18 на 19 лютого 2014 року бійці «Альфи» за вказівкою тодішньої влади штурмували Будинок профспілок, в якому був штаб Майдану, внаслідок чого сталася пожежа. Про це заявив начальник Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк на прес-конференції у Києві, пише Українська правда.

«З використанням спецпідрозділу «Альфа» з різних регіонів було організовано керівництвом того антитерористичного центру захоплення Будинку профспілок, що здійснювалося через дах цього будинку», – зазначив він. «Під час просування і намагання захопити співробітники «Альфи» не були озброєні вогнепальною зброєю, принаймні не встановлені випадки її застосування – але їхні дії фактично призвели до того, що протестувальники змушені були захищатися, адже була явна загроза для їхнього життя та здоров’я. В результат сталася пожежа і був знищений Будинок профспілок, у вогні загинули 2 особи», – заявив Горбатюк. Однак, «хто саме підпалив, поки сказати не можемо, розслідування триває», – уточнив він.

При цьому представник ГПУ заявив, що вказівку на силові дії давав колишній президент Віктор Янукович. «Ці вказівки виконували ті ж самі особи, причетні до інших злочинів (проти Майдану): колишній міністр Захарченко, його заступник Ратушняк, свою активну участь також приймали керівники СБУ – екс-голова СБУ Якименко, його перший заступник і керівник антитерористичного центру Тоцький, керівник СБУ у Києві та Київській області, керівники київської міліції Мазан, Федчук, керівники «Беркуту» Києва, а також командувач Внутрішніх військ Шуляк», – сказав він.

Нагадаємо, Будинок профспілок згорів у лютому цього року під час масових акцій протесту в Києві. Будівля використовувалася активістами як штаб. Під час штурму Євромайдану в ніч з 18 на 19 лютого у будинку спалахнула пожежа.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, наразі у Будинку профспілок відкрився ресторан «Ель Кафа» («L’Kafa») із караоке. Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) України та її департамент у м. Києві не реєстрували жодних документів на реконструкцію приміщень Будинку профспілок під кафе. Тож, даний об’єкт експлуатується незаконно.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ