Сиґурдур Інґі Йоханссон
Сиґурдур Інґі Йоханссон раніше працював міністром рибного господарства

Правляча правоцентристська коаліція Ісландії затвердила нового прем’єра. Ним cтав міністр рибного господарства Сиґурдур Інґі Йоханссон, передає РІА Новости.

Йоханнсон заявив, що позачергові вибори до законодавчих органів країни відбудуться восени цього року. Він також зазначив, що коаліція і надалі займатиметься вирішенням державних питань, попри акції протесту на підтримку відставки всього уряду.

53-річний Йоханссон, окрім роботи в уряді, обіймає також посаду заступника голови Прогресивної партії Ісландії. На посаді голови уряду він змінив Сіґмундура Давида Ґюннлейґссона, який пішов після того, як з опублікованих «панамських документів» стало очевидно, що він і його дружина є власниками офшорної компанії Wintris. При цьому факт володіння не був зазначений у декларації чиновника.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в Ісландії відбулися акції протесту з вимогою відставки прем’єр-міністра країни Сіґмюндюра Давида Ґюннлейґссона. Десять тисяч людей вийшли на центральну площу Рейк’явіка. Акція непокори в Ісландії почалася після публікації розслідування про виведення грошей прем’єром через офшори.

Нагадаємо, у результаті витоку витоку 11 мільйонів документів з бази даних четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми Fonseka, стало відомо, як впливові люди та політики використовують офшори, щоби сховати своє багатство.

У документах містяться дані про секретні офшорні компанії, пов’язані з сім’ями і сподвижниками президента РФ Владіміра Путіна, Хосні Мубарака в Єгипті, Муаммара Каддафі в Лівії та Башара Асада у Сирії. Фігурує в розслідуванні й ім’я українського президента Петра Порошенка.

Сам Порошенко очікує, що юристи нададуть вичерпні пояснення для преси щодо «офшорного скандалу».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ