Оливкове дерево
В країні шаленими темпами поширюється з бактерія Ксилелья Фастидіоза

Італійські фермери шоковані: в країні, яка є другою за обсягами виробництва оливкової олії в світі, доведеться вирубати столітні оливкові сади. Це рішення ухвалила Рада комісарів ЄС, пишуть Подробности.

Це не примхи чиновників, а вимушений крок. У країні  шаленими темпами поширюється з бактерія Ксилелья Фастидіоза (викликає захворювання Пірса), яка знищує плодові дерева. Єдиним дієвим методом боротьби з бактерією є знищення уражених дерев.

Зазначимо, раніше цієї бактерії в Європі не було. Її батьківщина – американські континенти, але й там не знають, як боротися з захворюванням Пірса, що спричиняють бактерії.

Нагадаємо, бактерії «до смаку» не лише оливи, але й виноград, дуб, мигдаль, персики, сливи, абрикоси, вишні, груші, чорниця, червона шовковиця.

Фахівці вважають, що небезпечні організми завезли до Італії мікробіологи з університету Барі. Тепер у поліції саме їх підозрюють у зумисному поширенні небезпечного штаму.

Тим часом, спалахи захворювання Пірса вже зафіксували не лише в Італії, але й у континентальній Франції та на острові Корсика.

Читайте: Комахи надихнули студентів на створення холодильника, що бере холод із повітря

БЕЗ КОМЕНТАРІВ