В Італії судять учасників угруповування «Ндранґета»
В Італії судять учасників угруповування «Ндранґета»

Найбільший в історії судовий процесс над мафією, в якому відповідачами є 147 осіб, розпочався на півночі Італії, повідомляє ANSA.it.

Процес стосується угруповання «Ндранґета», яке походить з Калабрії, але протягом десятиліть активною діяло на півночі країни.

Це угруповання брало участь в будівництві та операціях з нерухомістю на півночі Італії після руйнівних землетрусів 2012 року. Через це учасникам «Ндранґети» вдалося отримати мільйонні прибутки.

Серед підозрюваних – політики, чиновники, представники бізнесу, журналісти. Мафіозі звинувачують, зокрема, в організації убивств, відмиванні коштів, корупції та підкупі виборців.

Серед відповідачів також є італійський чемпіон світу з футболу 2006 року Вінченцо Яквінта, якому пред’явити звинувачення лише в незаконному зберіганні зброї.

«Ндранґета» – велике італійське злочинне угруповання, яке базується в Калабрії – найбіднішій провінції Італії. Хоча «Ндранґета» далеко не така відома, як сицилійська Коза Ностра і неаполітанська Каморра, вона є однією з наймогутніших злочинних організацій в світі. Дослідний інститут Eurispes оцінив її прибутки за 2007 рік у 47 млрд. євро.

Угруповання діє як у нелегальній сфері – торгівля наркотиками, ядерними матеріалами, незаконний рух апіталу, так і в легальній – будівництво, ресторанний бізнес і роздрібна торгівля.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ