Небесне таксі
«Небесне таксі» в Тель-Авіві

У Тель-Авіві найближчими днями запускають перше у світі «небесне таксі». Новинка являє собою 4-місний вагончик, що пересувається на висоті 6-9 метрів над землею. Транспорт майбутнього був розроблений американською компанією Skytran за підтримки ізраїльського концерну Israel Aerospace Industries (IAI), що спеціалізується на створенні авіаційно-космічної техніки, nv.ua.

Перший трек розміститься в кампусі IAI. Його протяжність становитиме 275 метрів. Спершу ним курсуватиме лише один вагончик, який приводиться в рух електромагнітами. В салоні «небесного таксі» може розміститися до 4 пасажирів.

Глава Skytran Джеррі Сандерс стверджує, що небесне таксі дешевше і простіше в будівництві, ніж традиційний метрополітен. За його словами, вартість підземної транспортної системи може складати від 100 млн доларів до 2 млрд доларів за кілометр. Система SkyTran обходиться в 8 млн доларів  за кілометр. Вагончики оцінюються в 25-30 тис доларів кожен.

Skytran сподівається, що з часом на лінії в Тель-Авіві з’явиться більше вагончиків. Якщо все піде добре, то до 2018-го року система з’явиться ще в трьох ізраїльських і деяких американських містах. За словами Сандерса, новим транспортом уже цікавляться Балтимор і Інґлвуд (Каліфорнія).

Читайте: У Японії тестують безпілотне таксі

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ