Кредит від МВФ
МВФ стурбований реакцією ВР на податкову реформу і держбюджет-2016

Міжнародний валютний фонд стурбований тим, що Верховна Рада України відклала ухвалення нового Податкового кодексу на наступний рік. Про це йдеться в повідомленні МВФ із посиланням на першого заступника директора-розпорядника МВФ Девіда Ліптона, передають Українські Новини.

«Після значної роботи на технічному рівні, проект держбюджету і податкова реформа були передані в парламент 11 грудня. Ми стурбовані дискусією, яка була вчора в парламенті, який фактично відкинув пропозиції уряду за новим Податковим кодексом і держбюджетом на 2016 рік», – цитує прес служба Ліптона.

МВФ підкреслює, що показник дефіциту держбюджету на 2016 рік на рівні 3,7% є ключовою умовою для завершення другого перегляду в рамках програми співпраці EFF України і МВФ. Водночас не менш важливим залишається і умова структурних реформ, які підтримує проект держбюджету Міністерства фінансів. МВФ вважає, що затвердження бюджету, який відхиляється від програмних цілей на 2016 рік, призведе до порушення програми співпраці і розриву міжнародного фінансування України.

Нагадаємо, 17 грудня Верховна Рада провела позачергове засідання, на якому депутати висловили невдоволення через поданий до парламенту пакет законопроектів, в який входить проект держбюджету-2016 і зміни в Податковий кодекс. Спікер парламенту Володимир Гройсман заявив, що народні депутати погодили можливість коригування чинного Податкового кодексу, з метою збалансування бюджету на наступний рік. Також голова ВРУ зазначив, що робота над новим Податковим кодексом триватиме і наступного року для напрацювання компромісного парламентсько-урядового проекту.

Тим часом, як повідомляв Інформаційний Акцент, 17 грудня біля Верховної Ради України знову мітингували проти нового Податкового кодексу. Цього разу під стінами зібралися близько 500 осіб. Учасники акції облаштували імпровізовані ялинки, верхівкою яких слугували коров’ячі голови. Серед гасел учасників акції були: «Вимагаємо збереження спецрежиму ПДВ – єдиної форми підтримки аграріїв», «Вбивство вітчизняного тваринництва – новорічний подарунок українцям від Мінфіну», «Селянам та підприємцям набридло бути донором корупції».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ