Наразі триває обговорення участі в уряді польського реформатора Лешека Бальцеровича
Наразі триває обговорення участі в уряді польського реформатора Лешека Бальцеровича

У новому Кабміні можуть з’явитися відомі європейські реформатори. Наразі команди президента і прем’єра узгоджують новий склад уряду. Про це пише Українська правда з посиланням на власні джерела.

У разі своєї відставки Яценюк вимагає для своєї команди такі пости:

– спікера Верховної Ради для Андрія Парубія;

– глави МВС для Арсена Авакова;

– глави Мін’юсту для Павла Петренка;

– глави Міносвіти для Лілії Гриневич;

– глави Мінекології та (можливо) Мінінфраструктури.

Однак «БПП» не хоче віддавати Яценюку Мін’юст, бо команда Порошенка бачить на цьому посту нинішнього заступника голови АП Олексія Філатова.

Водночас, на Мінекології вже претендують «Батьківщина» та «Радикальна партія», яких вмовляють повернутись у коаліцію.

Крім того, у майбутньому Кабміні можуть з’явитися нові європейські реформатори. Зокрема, триває обговорення участі в уряді польського реформатора Лешека Бальцеровича, який раніше заявляв, що прем’єром в Україні бути не хоче, але не виключав, що може допомогти з реформами.

Також на місце міністра фінансів може прийти колишній словацький міністр економіки Іван Міклош. Однак, за словами співрозмовників, Міклош може з’явитися лише у разі, якщо від роботи в уряді відмовиться Наталія Яресько. Розмови щодо виходу Яресько з уряду з’явились через те, що главою Фіскальної служби може стати нардеп Ніна Южаніна, у якої відкритий конфлікт з Яресько.

Вже напевно в новому уряді не буде ще чинних міністрів економіки Айвараса Абромавичуса та інфраструктури Андрія Пивоварського.

На місці Пивоварського у «НФ» бачать Максима Бурбака, який працював на цій посаді в першому уряді Яценюка. Однак «БПП» така ідея не до вподоби.

Крім того, в Кабмін на посаду першого віце-прем’єра може перейти глава Адміністрації президента Борис Ложкін. Якщо це відбудеться, то АП може очолити Віталій Ковальчук.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, головним і єдиним претендентом на посаду прем’єр-міністра на сьогодні є Володимир Гройсман.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ