222
Радомір Почуча, Влад Станич, Александр Синджелич

Оприлюднені нові деталі невдалого заколоту, що його планували влаштувати в Чорногорії за завданням російських спецслужб. Зокрема, стало відомо, що зловмисники брали участь в окупації Росією українського півострова Крим. Про це повідомляє Крим.Реалії.

У розпорядженні видання опинився відеозапис розмови по скайпу одного з обвинувачених у керівництві диверсійною групою, підозрюваної у підготовці заколоту, засновника радикальної організації «Сербські вовки» Олександра Синджелича із сербським політологом, директором Фонду СЕАС Венциславом Буйичем.

За словами політолога, ця розмова сербською мовою відбулася 11 березня 2015 року. Синджелич розповідає про свої зв’язки в Міноборони Росії та плани зіпсувати репутацію свого колишнього протеже Братислава Живковича в очах російських кураторів, користуючись тим, що він прилетить у Крим на річницю так званого референдуму.

Венцислав Буйич пояснив, що Живкович, про якого згадують у розмові, був одним із «четників» – сербів, які приїхали на кримський «референдум» 16 березня 2014 року. Ці серби приєдналися до російських «козаків» і разом з ними чергували на окупаційних блокпостах поруч із Севастополем.

«Коли вони його перевіряли, поки він був у Криму, у нього була гарантія, яку я йому дав тут (в Сербії, – ред.), і тоді він пройшов перевірку», – стверджує Синджелич на запису.

Буйич зазначає, що з контексту розмови випливає, що саме Синджелич давав російським військовим на рівні Міноборони Російської Федерації рекомендації, на підставі яких ті схвалювали кандидатури сербських «добровольців», і допускали їх до участі в операції із захоплення Криму.

Зазначається також, що ще однією сербською радикальною організацією, підозрюваною в участі підготовки заворушень у Чорногорії, є Балканське козацьке військо. «Атаман» цієї організації Віктор Заплатін, підтримує тісні стосунки з керівником Російського інституту стратегічних досліджень (РІСД) Леонідом Решетніковим.

Раніше РІСД перебував у складі Служби зовнішньої розвідки Росії (СЗР), а тепер – у віданні Адміністрації президента Росії. На сайті «Козачого війська» повідомляється про зустріч делегації сербських «козаків» з Решетніковим у Москві з 11 по 16 жовтня поточного року, за кілька днів до запланованого заколоту.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ