385446876
В акваторії анексованого Севастополя зафіксували розлив нафтопродуктів важкої фракції

Окупанти забруднили акваторію Севастополя нафтопродуктами. Викид стався з одного із суден ще 8 травня, передає Крим.Реалії.

У прибережній смузі селища Любимівка, Північної сторони, Бельбека, Фіолента, Балаклави на поверхні моря спостерігається велика кількість мазуту – нафтопродукту важкої фракції.

Важка фракція нафтопродуктів – найбільш шкідлива для навколишнього середовища. Викид збігся з нерестовим періодом риб, тому можна прогнозувати подальший негативний вплив на кількісний склад іхтіофауни.

До 2014 року екологи і жителі неодноразово фіксували незаконне скидання забруднених нафтою лляльних вод, мазуту, каналізаційних викидів в акваторію Севастопольської бухти із суден Чорноморського флоту. Зараз, за інформацією жителів, спостерігається загибель дельфінів на забрудненій ділянці узбережжя.

До 15 травня пляжі міста мали бути підготовлені до сезону. Цього року досі не пройшли конкурси для визначення балансоутримувачів багатьох пляжів. Представники підконтрольної Росії виконавчої влади кажуть, що без команди «зверху» прибирати «безгоспні» пляжі не можуть.

1462960700_9highres_00000402163249_700_313_5_80
МЗС готує ноту протесту РФ у зв’язку з витоком нафтопродуктів

Тим часом МЗС України направить ноту протесту у зв’язку з розливом нафтопродуктів в акваторії Севастополя. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак на своїй сторінці у Facebook.

«Регіональні підрозділи Мінприроди та ДСНС роблять усе можливе для з’ясування ситуації, прогнозу наслідків, уникнення або мінімізації шкоди. На засіданні уряду сьогодні я проінформував про цю ситуацію і звернувся до прем’єра з пропозицією вислати ноту протесту уряду країни-агресора, яка знищує український Крим», – повідомив Семерак.

За його словами, Кабінет міністрів цю пропозицію підтримав.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 29 квітня в Росії сталися дві резонансні події – пожежа на атомному човні та розлив ракетного палива на Камчатці.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ