12654492_937766559632559_8928928331918559664_n
Усі, хто боролися з ворогом на Донбасі, мають право на свято, вважають автори документу / Фото Дмитра Муравського

Українці можуть отримати нове свято. Комітет Верховної Ради з національної безпеки і оборони ухвалив рішення звернутися до парламенту з поданням про встановлення Дня героїзму і вшанування пам’яті загиблих воїнів під час АТО, повідомляє Укрінформ.

«Встановити щорічно 29 серпня Днем героїзму і вшанування пам’яті загиблих воїнів під час АТО і рекомендувати парламенту ухвалити відповідну постанову», – повідомив голова комітету Сергій Пашинський.

Автором цієї ініціативи є очільник підкомітету з питань соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей Андрій Тетерук, який був командиром добровольчого батальйону «Миротворець», а також учасником боїв за Іловайськ.

«Усі, хто виводив людей з «котла» в Іловайську, були мужніми синами України, боролися з ворогом, загинули гідно, отримали рани й каліцтва, тому потрібно акцентувати, що це не жертви, а герої…», – наголосив народний депутат.

Як відомо, у 2014 році, напередодні Дня Незалежності, у результаті вторгнення російських військових в оточення потрапили сили АТО в районі Іловайська.

За попередніми результатами розслідування, втрати особового складу українських Збройних сил, Національної гвардії та МВС біля Іловайська становлять 366 загиблих, 429 поранених, 128 потрапили в полон, 158 вважаються до цього часу зниклими безвісти.

Військовий прокурор Анатолій Матіос відмовився називати конкретні прізвища і заявив, що головною причиною Іловайської трагедії стало вторгнення на територію України понад 3,5 тисячі військовослужбовців регулярної армії РФ без оголошення війни.

За попереднім звітом ТСК, до трагедії біля Іловайська призвели помилкові кадрові призначення в силовому блоці, неадекватні дії міністра оборони Валерія Гелетея і начальника Генштабу Віктора Муженка напередодні, а також те, що президент не ініціював оголошення воєнного стану.

У Міністерстві оборони заявили, що причина поразки біля Іловайська – погана взаємодія добровольчих загонів із підрозділами ЗСУ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ