Польща
У Польщі знесуть 500 пам’яток подяки Радянському Союзу

Польський Інститут Національної пам’яті представить проект зі знесення понад 500 пам’ятників подяки Радянському Союзу. Про це пише польський портал onet.pl.

Радянські пам’ятники, як зазначає Інститут національної пам’яті (ІНП), символізують панування комуністичної системи над Польщею і повинні бути знищені. Загальнонаціональний проект ІНП буде спрямований до місцевих органів влади протягом найближчих тижнів.

«Збереження цих пам’яток є наслідком незавершення в Польщі перетворень початку 90-х років. Це була фатальна помилка, що вже багато років дає паливо, яке використовується в пропаганді і провокаціях, націлених проти нашої батьківщини», – сказав президент ІНП Лукаш Камінський.

Йдеться про понад 500 пам’яток подяки Радянському Союзу. Значною мірою вони були побудовані Червоною Армією і не були результатом спонтанних дій поляків.

«Ми зараз перераховуємо місця, в яких ще стоять радянські пам’ятники. До червня ми запропонуємо акцію, яка стимулюватиме місцеві органи влади знищувати такі пам’ятники, ще до того, як виникне відповідний закон», – пояснює президент ІНП.

У країні є також низка пам’ятників, що приховують під собою останки загиблих радянських солдатів. Вони не будуть знищені. Плани ІНП стосуються монументів, встановлених у громадських місцях.

Польська держава охоронятиме кладовища, на яких покояться воїни Червоної Армії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ