A newborn baby, held by the hands of both parents, lies alert and awake
У Росії хочуть підвищити рівень народжуваності

Депутат Державної думи Росії Алєксандр Шерін запропонував проект закону, який передбачає грошову виплату жінкам, які погодяться відмовитися від аборту, повідомляють російські ЗМІ.

Ініціатива з боку депутата націлена на підвищення рівня народжуваності в країні.

Сума, в яку оцінили ще не народженого члена суспільства, становить 250 тисяч рублів. Таким чином, жінки, які не бажають мати дитину, але хочуть заробити, можуть скористатися цією програмою.

Як повідомляє депутат Держдуми, закон спрямований на те, щоби стимулювати народжуваність в країні. Якщо жінка відмовиться від аборту і дасть згоду на передачу дитини на виховання державі, вона зможе претендувати на «грошову винагороду», а точніше на державну підтримку.

У проекті закону зазначений порядок отримання цієї підтримки. Вагітній необхідно підготувати необхідні документи: копію паспорта, довідку про вагітність і документ, що підтверджує її відмову від аборту. З необхідним пакетом документів жінка повинна звернутися до уповноваженого органу.

Після виплати державної підтримки держава не стежитиме за тим, куди витрачаються гроші. Кошти планують передавати на потреби жінки та її сім’ї.

У свою чергу, медичні працівники не підтримали законопроект Алєксандра Шеріна.

«Ця ініціатива дуже похвальна, але її результат може виявитися не таким, на який всі розраховують. У неблагополучних сім’ях, для власного збагачення, почнуть спеціально вагітніти, а покинутих дітей стане ще більше. Намагатися зберегти життя дітям – це дуже важливо. Але я вважаю, що необхідно придумати інший спосіб для боротьби з абортами. Можливо, знизити ціни на контрацептиви або поліпшити якість соціальної підтримки для сімей з дітьми, матерів-одиначок та матерів-героїнь», – кажуть медичні працівники.

Згідно зі статистикою, за 2015 рік у Росії зробили понад 1,5 мільйона абортів. Причому цією медичною операцією скористалися приблизно 60% росіянок.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ