Афанасьєв є фігурантом кримінальної справи щодо українського режисера Олега Сенцова
Афанасьєв є фігурантом кримінальної справи щодо українського режисера Олега Сенцова

Росіяни погіршили умови утримання українського політв’язня Геннадія Афанасьєва, засудженого у справі «кримських терористів». Його перевели з колонії в Сиктивкарі в одиночну камеру тюремного типу (ОКТП). Про це повідомив Олександр Попов, адвокат Афанасьєва, передає Радіо Свобода.

«Його перевели до окремої в’язниці за 100 кілометрів від колонії, де він перебував. Умови його утримання там вже дуже жорсткі, – пояснив юрист. – Йому надається лише одна година прогулянки на день. Термін його перебування в ОКТП наразі не відомий».

Переведення до камери тюремного типу вважається одним з найсуворіших покарань для порушників режиму виправної установи. У ній можуть утримуватися в’язні з різних колоній з різними умовами утримання.

Тепер Афанасьєв може отримати лише одну передачу за півроку. Також за 6 місяців йому можуть надати лише одне короткострокове побачення.

Нагадаємо, приводом для посилення умов утримання українця стало виявлення у нього під час обшуку в колонії SIM-карти. Своєю чергою Афанасьєв стверджує, що SIM-карту йому з помсти підкинули самі співробітники виправної установи.

Афанасьєв є фігурантом кримінальної справи щодо українського режисера Олега Сенцова, засудженого в Росії на 20 років позбавлення волі за звинуваченням в організації терористичної організації в Криму.

Справу стосовно Афанасьєва розглядали в особливому порядку, оскільки він дав свідчення і свідчив проти інших фігурантів справи. Однак на процесі у справі Сенцова і кримського активіста Олександра Кольченка він відмовився від попередніх свідчень, заявивши про тортури під час допиту. Він повідомив, що обмовив Сенцова і що терористичної організації з їхньою участю в Криму не існувало.

Афанасьєва засуджено у Росії до 7 років у колонії суворого режиму.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, режисера Олега Сенцова відправили відбувати покарання не в Іркутськ, а в Якутію. Російський адвокат, захисник Надії Савченко Марк Фейгін припустив, що там з нього спробують «вибити» свідчення.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ