Під час громадянської війни в Сирії застосовувалися касетні бомби російського виробництва. Ознаки їх застосування під час авіаударів тиждень тому були знайдені в селі Кафр Халаб поблизу міста Алеппо. Про це повідомляє DW з посиланням на міжнародну правозахисну організацію Нuman Rights Watch.

«Не з’ясовано, хто міг застосовувати вищезгадані боєприпаси – сирійські або російські війська. Про жертви серед цивільного населення в результаті можливого використання цих бомб поблизу Алеппо HRW не повідомляє», – йдеться в повідомленні.

Касетні бомби можуть використовуватися, зокрема, для того, щоби знешкодити броньовану техніку. Цей вид зброї небезпечний тим, що розсіює велику кількість осколків на значні площі та може, таким чином, викликати масові жертви серед мирного населення. Близько 100 країн відмовилися від касетних бомб, підписавши міжнародну угоду від 2010 року. Росії та Сирії серед підписантів немає.

Зазначимо, 8 жовтня в Сирії пройшли в місті Алеппо на знак протесту проти російських бомбардувань сирійських міст, «які призвели до смерті сотень дітей під приводом війни з тероризмом».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше курди заявили про застосування проти них хімічної зброї бойовиками «Ісламської держави». Зокрема, 7 жовтня терористи зіткнулися із курдськими повстанцями на півночі Іраку. Після зіткнення курди заявили, що бойовики «Ісламської держави» обстріляли їх позиції з мінометних снарядів, в яких містився отруйний газ іприт.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ