Річницю від дня народження Степана Бандери в Україні відзначили патріотичною ходою
Річницю від дня народження Степана Бандери в Україні відзначили патріотичною ходою

1 січня 2016 року з нагоди 107-річчя від дня народження лідера ОУН Степана Бандери у Києві, Львові, Полтаві, Тернополі, Запоріжжі, Рівному, Одесі, Житомирі, Луцьку та низці інших міст України партія «Свобода» проведе багатотисячні смолоскипні марші. Про це виданню Інформаційний Акцент повідомив заступник голови націоналістичної партії Андрій Мохник.

За словами «свободівця», подібні заходи колись розпочиналися зі вшанувань Бандери на його батьківщині у Старому Угринові, що на Прикарпатті, а нині багатотисячні смолоскипні марші на вшанування провідника української нації відбуваються по всій країні.

«Ідеї Степана Бандери перемагають. Просування націоналізму на схід України щороку стає більш потужнішим. Уже зараз на Сході з’являються вулиці, названі на честь Бандери та інших націоналістичних діячів, а це свідчить про розуміння, що націоналізм і його ідеї здатні зберегти й відновити цілісність країни, вивести Україну у коло потужних держав світу», – зазначив Мохник.

Від підкреслив, що головне завдання маршу – ще більше популяризувати ідеї націоналізму та донести їх до громадян.

«З кожним роком все більше і більше людей долучаються до маршів. З одного боку громада більше починає розуміти, що таке український націоналізм. З іншого боку у людей з’являється бажання підтримувати наші акції та долучатися до боротьби за справедливу як у соціальному так і національному плані країну. Окрім цього ми демонструємо, що Степан Бандера – це прапор українських націоналістів поряд з іншими чільними діячами націоналістичного руху».

Відповідаючи на запитання, чи не боїться «Свобода», що політсилу вкотре звинуватять у створенні «картинки для Кремля», заступник Тягнибока зазначив:

«Ще 2014 року, під час Революції гідності, чимало демо-лібералів виступали проти проведення маршу на честь Бандери у Києві, хоча то вже був восьмий за ліком захід. Мовляв, це картинка для російських ЗМІ. Натомість, той марш став одним із найпотужніших за всю історію проведення і яскраво задемонстрував національний характер Революції гідності. І в цьому контексті треба зрозуміти: в України є два вороги – зовнішній і внутрішній. Оцей власний, доморощений ворог надто активно проводить кісєльовську пропаганду, при цьому ще й прикривається проукраїнськими гаслами, тому той, хто звинувачує «Свободу» у «створенні картинки для Москви», спокійно може йти до Кісєльова по гонорар. У Києві цьогорічний марш стане ювілейним – десятим. Звичайно, що ми проводитимемо подібні заходи й надалі, як би не завивали московські прихвосні з цього приводу», – заявив Мохник.

Він закликав киян 1 січня о 18:00 прийти в парк Тараса Шевченка, звідки марш рушить до Майдану Незалежності центральними вулицями столиці.

 • Aleks

  Bитяг з відповіді на запит Антифашистського комітету України до СБУ України (№24/1-3044 від 27 листопада 2008 р.):
  “Як вбачається із архівних документів НКВД-МГБ-КГБ-УРСР, за 1944-1953 роки, тобто до моменту повної ліквідації націоналістичного підпілля і його озброєних формувань, учасниками ОУН-УПА в західних областях України здійснено:
  терористичних актів 4907
  диверсійних 195
  нападів та роззброєнь груп охорони
  громадського порядку 457
  нападів та підпалів колгоспів,
  радгоспів, МТС 325
  нападів на сільради і клуби 320
  озброєних пограбувань 359
  інших відповідних проявів 1126
  В результаті цих акцій було вбито або забрано в ліс бойовиками ОУН-УПА 2662 працівника радянсько-партійного автиву, 582 голови сільських Рад, 262 голови колгоспів, 446 колгоспників, 829 працівників держбезпеки, 473 працівники міліції, 1525 бійців груп охорони громадського порядку, 187 військовослужбовців, 933 службовців, 12839 інших громадян. Всього загинуло 22430 чоловік.” (Арх. спр. №372, т. 100, арк. 109-111).

  • Андрій

   Молодці бандерівці!