Биківня
Биківнянське поховання жертв сталінських репресій належить до найбільших на території України

Україна відзначає День пам’яті жертв політичних репресій. У неділю, 15 травня, заплановані заходи на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили», передає 5 канал.

Зазначимо, що биківнянське поховання жертв сталінських репресій належить до найбільших на території України. Тут упродовж 1937-1941 років майже щоночі ховали тіла розстріляних в київських тюрмах НКВС людей. За різними оцінками, тут поховано від 15 до понад 100 тисяч осіб, закатованих під час допитів або розстріляних у позасудовому порядку органами НКВС у Києві.

Пам’ять похованих там жертв сталінських репресій вшанують Президент України, керівництво уряду і парламенту, а також духовенство та громадськість.

Нагадаємо, День пам’яті жертв політичних репресій відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, щорічно у третю неділю травня, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій,  привернення  уваги суспільства  до  трагічних  подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної   ідеології,   відродження   національної   пам’яті, утвердження нетерпимості до  будь-яких  проявів  насильства проти людства та у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних  репресій  1937-1938  років, на підтримку ініціативи громадськості.

Читайте: Пам’ять жертв Бабиного Яру вшановує Україна

БЕЗ КОМЕНТАРІВ