Наталія Севастьянова
Концепцію системи виконання покарань в Україні презентувала перший заступник міністра юстиції Наталія Севастьянова

Кабінет міністрів ліквідував Пенітенціарну службу та передав її повноваження Міністерству юстиції. Про це пише Українська правда

Під час презентації концепції системи виконання покарань в Україні перший заступник міністра юстиції Наталія Севастьянова зазначила, що стандарти виконання покарань не змінювалися протягом 75 років, а «більшість установ – навіть не радянські, вони – царських часів».

«З ухваленням нового Кримінально-процесуального кодексу у 2012 році вдвічі зменшилася кількість засуджених, які перебувають в установах. На сьогоднішній день вони заповнені на 63% – і це лише до моменту набуття чинності «закону Надії Савченко», який також сприяє зменшенню кількості ув’язнених», – наголосила вона.

За словами чиновниці, люди можуть протягом 10-12 років перебувати у СІЗО, очікуючи вироку, а потім їх можуть визнати невинуватими.

«Це наша головна мета реформи – зробити фокус на те, щоб особи, які ще не мають вироку суду, не перебували в таких жахливих умовах…», – сказала вона.

Серед пріоритетів реформування представниця міністерства назвала гуманізацію і повноцінне запровадження Служби пробації – системи пробаційних центрів щодо нагляду за засудженим із покладенням на нього певних зобов’язань і обмежень, але без ізоляції від суспільства.

Також йдеться про «демілітаризацію» системи покарань, бо й після передачі ДПтС від МВС до Мін’юсту система за суттю не змінилася.

Реформа також передбачає зменшення кількості атестованих працівників системи покарань із нинішніх 77% до 28%.

«Ті, хто працює в апараті на рівні області чи Києва, – це державні службовці, а ті, хто працює в установі, – це атестовані співробітники, і ми пропонуємо фокус на захист саме їх: підвищення зарплати за рахунок зменшення бюрократичного апарату», – озвучила пропозицію Севастьянова.

Варто зазначити, що рішення щодо реформування пенітенціарної системи України на засіданні уряду 18 травня ухвалили одноголосно.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ