банківська таємниця
В МВФ вважають, що для боротьби з неформальним сектором економіки необхідно пом’якшити законодавство про банківську таємницю

Міжнародний валютний фонд рекомендує Україні послабити банківську таємницю для того, щоби Державна фіскальна служба України, покликана контролювати банківські операції, не була обмежена в своїх діях для отримання виписок із рахунків, передає Четвертая власть.

ДФС може отримати доступ тільки до банківських виписок після отримання відповідного припису суду. Таким чином, незаконне переведення в готівку коштів, що є прямим ухиленням від сплати податків, виявити досить проблематично.

«Для того, щоби зробити реальні кроки у боротьбі з неформальним сектором (тіньовим сектором економіки), необхідно пом’якшити законодавство про банківську таємницю. Наприклад, зробити так, щоби для отримання інформації досить було тільки відповідного рішення Національного банку», – сказано в звіті.

МВФ вважає нову систему оподаткування в Україні складною і такою, що дає можливість по-різному тлумачити закон і обходити податкову службу.

«Попри недавні реформи, чинна загальна система оподаткування залишилася складною. Її складність пов’язана головним чином із заплутаною та подекуди двозначною мовою її текстів, що тягне за собою різне та довільне тлумачення законодавства. Це створює сприятливий ґрунт для антагонізму між платниками податків і ДФС, а брак дієвих механізмів урегулювання суперечок – адміністративних або судових – лише загострює його», – наголошується в звіті МВФ по Україні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ