Пенсії та зарплати зростуть у другому півріччі
Дефіцит Пенсійного фонду становить 145 млрд. грн.

Дефіцит Пенсійного фонду зріс майже вдвічі. Наразі він становить 145 мільярдів гривень. Тож, ситуація з виплатами пенсій близька до катастрофічної. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі програми «Свобода слова», передає ZIK.ua.

«Якщо у 2014 році дефіцит пенсійного фонду становив 80 млрд. грн. і вирішувалось питання, як його покрити, то було ухвалено рішення оподаткувати пенсії, що дало 1 млрд. 800 млн.», – зазначив він

«За рік ухвалили рішення знизити ставку єдиного соціального внеску з 38 до 22%. Після цього деякі наші економісти стверджували, що щойно ми знизимо ставку єдиного соціального внеску, недобір коштів перекриється. Пройшло 5 місяців – і я хочу вам доповісти, що дефіцит пенсійного фонду, який у минулому році становив 80 млрд. грн., становить сьогодні 145 млрд. грн.», – додав міністр.

«Тобто ми взяли 65 млрд. грн. і віддали великому бізнесу, сподіваючись, що йому буде соромно і він поверне через підвищення заробітних плат і сплату внесків до Пенсійного фонду. Цього не сталось», – заявив Рева.

«Ми сьогодні опинились у ситуації, коли фактично назріває катастрофа з пенсійними виплатами, а саме з дефіцитом пенсійного фонду», – наголосив він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше Рева заявив, що для ліквідації дефіциту Пенсійного фонду необхідно збільшити кількість платників Єдиного соціального внеску. На його думку, необхідно поставити вимогу, що ЄСВ платять усі. Також він пообіцяв, що пенсійний вік для українців поки що не підвищуватимуть.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ