В Україні ростуть обсяги хабарництва та розмір середнього хабара
В Україні ростуть обсяги хабарництва та розмір середнього хабара

Українські суди карають корупціонерів занадто м’яко. Водночас «тарифи» у хабарників зросли на 10 тисяч гривень у порівнянні з 2014 роком. Про це йдеться у дослідженні міжнародної організації Transparency International.

«Середній розмір хабара торік становив приблизно 40 тис. грн., тоді як у 2014 році нечисті на руку чиновники брали в середньому 30 тис. грн. А загальна сума хабарів торік сягнула 19 млн грн. У 2014-му було на 3 млн. менше», – йдеться у повідомленні.

Як свідчать результати дослідження, лише п’ята частина чиновників (19%), яких судили за вимагання чи отримання хабара, опинилася за ґратами. В організації зазначили, що це «дуже низький показник, враховуючи, що кожна частина статті 368 КК передбачає можливість позбавлення волі для хабарника».

Середній термін ув’язнення становить 4 роки 7 місяців. Як відомо, максимальний термін покарання за неправомірне збагачення 12 років в’язниці. Такого терміну за останні два роки не отримав жоден хабарник. Водночас 9% засуджених були виправдані, 38% – отримали випробувальний термін.

34% злочинців оштрафували – середня сума штрафу ледь перевищила 20 тис. грн.

В організації зазначили, що «в судах відсутня узагальнена практика покарання хабарників».

Дослідження вказує на тенденцію – що більший хабар фігурує у кримінальній справі, то вища ймовірність, що чиновник залишиться на свободі.

«Так, із п’ятірки найбільших хабарників, чиї апетити перевищили 1 і 2 млн. грн., суди відправили за ґрати лише одного. Інші були виправдані або отримали випробувальний термін», – йдеться у повідомленні.

Дослідження також показало, що найбільше за корупцію в Україні засуджено правоохоронців – 14% від усіх справ. На другому місці за рівнем корупційності виявилася земельна сфера – 10%.

8% справ пов’язані із медичною сферою, 7% – із освітньою галуззю. Ще 7% – справи, що стосуються нерухомості, 6% випадків пов’язані із податковою сферою.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ