В Україні набув чинності закон, що передбачає отримання біометричних паспортів
В Україні набув чинності закон, що передбачає отримання біометричних паспортів

1 жовтня набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України».

УНІАН нагадує, що відповідний законодавчий акт Верховна Рада України затвердила 14 липня 2016 року, 3 серпня його підписав Президент Петро Порошенко.

Документ передбачає:

– чітке розмежування видів документів з імплантованим безконтактним електронним носієм та без нього;

– впровадження обов’язку оформлення паспорта громадянина України після досягнення 14-річного віку;

– запровадження посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, та проїзного документа особи, якій надано додатковий захист;

– запровадження карти трудового мігранта як документа, що посвідчує особу іноземця або особи без громадянства, які мають намір займатися підприємницькою діяльністю в Україні, та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні.

Відповідно до закону, віднині для оформлення закордонного паспорта, дипломатичного, службового та низки інших документів в Україні використовуватимуть відцифровані відбитки пальців рук. Щоправда, для оформлення паспорта громадянина України вносити відцифровані відбитки пальців рук будуть лише за згоди особи.

Згідно з нововведеннями, громадяни України отримуватимуть внутрішні паспорти, досягнувши 14 років. особам, які не досягли 18 років, паспорт оформлюватимуть на 4 роки, решті – на 10 років.

Нові паспорти громадян України матимуть вигляд пластикової картки, що міститимуть текст українською й англійською мовами. Підкреслимо, у них уже не буде відмітки про реєстрацію шлюбу та його розірвання, проте кожному з подружжя видаватимуть свідоцтво про шлюб.

Слід наголосили, що у паспорт громадянина України, який досяг 18-річного віку, буде вбудовано безконтактний електронний носій, до якого вноситимуть засоби електронного цифрового підпису.

Читайте: Російський блогер затролив Кремль українським паспортом

БЕЗ КОМЕНТАРІВ