biometry-chny-y-pasport
На даний момент документ коштує 561 гривню

Вартість біометричного закордонного паспорта для громадян України може знизитися з нинішніх 561 гривні. Про це повідомив керівник прес-служби Державної міграційної служби України Сергій Гунько, передає Радіо Свобода.

«Зараз ми очікуємо постанову Кабінету міністрів, вартість буде трошки змінюватись. І, за нашими прогнозами, у нижчий бік. Змінились умови оплати: вартість бланку не зміниться, зміниться обсяг платежів до місцевого бюджету. До цього часу паспорт коштував 561 гривню», – сказав Гунько.

За його словами, вже близько двох мільйонів українців мають біометричний паспорт і з початку 2016 року абсолютна більшість громадян обирає саме паспорт із чіпом.

У Міграційній службі також підкреслюють, що наявність електронного чіпа робить документ набагато безпечнішим і дає поштовх для розвитку електронних сервісів.

За кордоном уже у багатьох країнах є в аеропортах діють електронні пропускні ворота – паспортний контроль можна пройти без участі чиновника, отже, швидше.

«Це документ, який неможливо підробити, який видається на основі електронної бази даних, що містить біометричні дані власника. Ним не зможе скористатись будь-хто схожий на власника документа», – сказав Гунько.

Нагадаємо, закон про внутрішні біометричні паспорти Верховна Рада України ухвалила 14 липня 2016 року, 3 серпня президент Петро Порошенко його підписав.

Саме за наявності біометрики після запровадження безвізового режиму українці зможуть їздити до ЄС без віз.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ