журналісти
Основними агресорами по відношенню до журналістів були пересічні громадяни

В Україні зменшилася кількість нападів на журналістів. Якщо 2015 року було зафіксовано 58 випадків побиттів, то цього року – лише 18. Про це повідомила виконавчий директор ГО «Інститут Масової Інформації» Оксана Романюк, повідомляє Укрінформ.

«Станом на сьогодні кількість нападів і перешкоджань журналістам за їхню законну професійну діяльність дещо зменшилася у порівнянні з попереднім роком. За п’ять місяців ми зафіксували 18 випадків побиттів. Для порівняння, за весь минулий рік у нас було 58 побиттів», – сказала вона.

Однак, за словами Романюк, у травні почалася негативна тенденція, оскільки кількість нападів на представників медіа дещо зросла. Зокрема, таких випадків було сім. Основними агресорами по відношенню до журналістів були пересічні громадяни, а найбільше «дісталося» журналістам-розслідувачам.

«У Криму ми зафіксували у цьому році значне погіршення ситуації зі свободою слова. Якщо за весь минулий рік було 44 випадки, то лише за п’ять місяців уже маємо 24 випадки. Тобто йде тенденція на збільшення тиску на журналістів. Основні структури, які тиснуть на журналістів у Криму, – це російське ФСБ і так звана прокуратура, очолювана Наталією Поклонською», – розповіла вона.

Романюк також зауважила, що цьогоріч є і позитивна тенденція – збільшення кількості справ про порушення прав журналістів, які дійшли до суду. Зокрема, торік таких було загалом 11, а лише за перший квартал цього року їх уже 12.

Як відомо, 6 червня журналісти відзначають своє професійне свято. Ще наприкінці минулого тижня працівників мас-медіа привітав спікер українського парламенту Андрій Парубій. Він зазначив, що українські журналісти зараз роблять для перемоги не менше ніж військові на сході України. Він подякував журналістам за самовіддану роботу. Спікер також сказав, що журналісти активно висвітлюють роботу Верховної Ради. За його словами, сьогодні у Верховній Раді акредитовані 3,5 тисячі представників ЗМІ, 150 з них – іноземні журналісти з 20 країн світу. Це – один з найвищих показників поміж усіх парламентів світу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ