Гроші
Уповноважені фінустанови повинні будуть відповідати 8 критеріям

Нові правила відбору банків, які отримають монопольне право на виплату пенсій, державної допомоги та зарплат бюджетників готує уряд України. Нові умови замінять вимоги постанови, ухваленої на початку року, передає Економічна правда.

Згідно з проектом документа, уповноважені фінустанови повинні будуть відповідати 8 критеріям – на один менше, ніж раніше. Повністю ідентичні шість вимог.

Як і зараз, частка активів банку-кандидата на виплати повинна становити не менше 1% активів банківської системи; повинен працювати на ринку не менше 3 років; не допустять до роботи з бюджетниками банки, чиї власники або пов’язані особи перебувають під санкціями.

Не допустять до таких виплат банки, які не є учасниками ФГВФО, «крім випадків, передбачених законом» (виняток стосується Ощадбанку), або мають борги перед ФГВФО зі сплати зборів, штрафів, пені, або ж мають заборгованість зі сплати податків і зборів до державного кошторису.

Не зможуть брати участь в конкурсі банки, які протягом останніх трьох місяців не виконували нормативи НБУ.

Щоправда, з’явилося виключення з правила розміру активів: воно не поширюється на банки, контрольний пакет акцій яких належить міжнародним фінансовим і банківським установам, що мають інвестиційний рейтинг від міжнародно-визнаних рейтингових агентств.

Трохи жорсткішими будуть вимоги НБУ: до банків протягом 6 останніх місяців (зараз – 3) комісія НБУ не повинна застосовувати заходи впливу у вигляді обмеження, зупинення чи припинення здійснюваних операцій.

Читайте: Мережа банкоматів «АТМоСфера» припиняє роботу

БЕЗ КОМЕНТАРІВ