Береза виявив в українських супермаркетах ідеологічно шкідливий продукт
Береза виявив в українських супермаркетах ідеологічно шкідливий продукт

Поки в рамках декомунізації в Україні змінюють топографічні назви, деякі фірми-виробники «штампують» ідеологічно шкідливий продукт. Так, на полицях українських супермаркетів присутнє, зокрема, вершкове масло «Кремлівське». Його виявив в українських магазинах нардеп Борислав Береза, про що і написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Виробник із Хмельницької області зобразив на етикетці і Кремль, і снопи пшениці, і червону зірку.

2«Кажете про патріотизм вітчизняних бізнесменів і закони про декомунізацію? Ні, деякі мабуть не чули … Товар на полицях київських магазинів є, а реакції Мін’юсту немає. Поки немає. Мабуть, «віджимати» Лермонтовський санаторій в Одесі, у Мін’юсту виходить краще, ніж дотримуватися законів України», – прокоментував нардеп.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у січні 2016 року «Советское шампанское» виробництва Київського заводу шампанських вин змінило назву на «СоветОвское».

Нагадаємо, 15 травня Президент України підписав закони про декомунізацію. «Пропаганда комуністичного й/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів і їх символіки визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв тоталітарного режиму й забороняється», – йдеться в документі.

Заборона на виготовлення, поширення й публічне використання символіки комуністичного режиму поширюється, зокрема, й на сувенірну символіку. Також забороняється публічне виконання гімнів СРСР, УРСР, інших союзних радянських республік або їх фрагментів на всій території України.

Такі правопорушення будуть каратися обмеженням або позбавленням волі до 5 років з можливою конфіскацією майна, а повторне порушення або його здійснення організованою групою або з використанням ЗМІ – позбавленням волі від 5 до 10 років з можливою конфіскацією майна.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ