man-in-supermarket-2
На споживчому ринку в жовтні ціни на продукти харчування і безалкогольні напої виросли на 1,8%

Споживчі ціни в Україні в жовтні виросли порівняно з попереднім місяцем на 2,8%, а з початку року – на 9,4%. Про це повідомила Державна служба статистики України.

Згідно з її даними, в річному вимірі інфляція за підсумками жовтня підскочила одразу до 12,4%, що пов’язано з дефляцією в жовтні минулого року через коригування цін на газ.

Як повідомлялося, в 2016 році уряд і Нацбанк України прогнозують уповільнення інфляції приблизно до 12% за умови зростання економіки на приблизно 1,1%.

Як повідомляє статвідомство, на споживчому ринку в жовтні ціни на продукти харчування і безалкогольні напої виросли на 1,8%. Найбільше подорожчали яйця. На 5,5-1,2% підвищилися ціни на овочі, молоко і молочні продукти, олію, м’ясо птиці, сало, цукор. Водночас на 3,8-1,5% подешевшали фрукти, продукти переробки зернових, свинина.

Ціни на алкогольні напої і тютюнові вироби в минулому місяці виросли на 2,2%. Зростання тарифів на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 7,5% відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів на опалювання на 52,2%, а також на гарячу воду – на 5,9%, водопостачання – на 5,7%, каналізацію – на 3,7%.

Ціни на транспорт загалом підвищилися на 0,8%, передусім через подорожчання проїзду в автодорожньому транспорті, палива та мастил. Водночас, подешевшали перевезення залізничним пасажирським транспортом на 4,7%.

Читайте: Уряд оновив споживчий кошик – жінкам дозволили мати дві сукні та одні рейтузи

БЕЗ КОМЕНТАРІВ