Зелені свята
Зелені свята

Християни східного обряду сьогодні, 31 травня, відзначають День Святої Трійці. Це одне з найголовніших християнських свят, яке завершує великодній цикл свят. Його відзначають на 50-й день після Великодня, тому його ще називають «П’ятдесятницею».

В основі свята – біблійна оповідь про сходження Святого Духа на апостолів і розкриття істини існування Триєдиного Бога – Святої Трійці. Тому його вважають також і днем народження церкви: саме цього дня апостоли розпочали проповідувати «про великі діла Божі», розійшовшись серед різних народів і земель.

У народі ж це свято називають «Зеленою неділею». Цього дня храми і оселі прикрашають гілками дерев, луговими травами та квітами.

Зелені свята мають християнську і дохристиянську традицію. Зелені свята вшановують створення Всесвіту – цього дня Господь сотворив Землю і засіяв її зеленню.

Обрядовість Зелених свят знаменувала завершення весняного і початок літнього календарного циклу. В основі її лежали культ дерев та рослинності, магія закликання майбутнього врожаю.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ