Після критики Байдена з приводу корупції Яценюк не дуже міцно сидить у сідлі, – Der Standard

Порошенко
В Україні вирує боротьба за владу, вважає німецький політолог

Конфлікт на сході України ризикує стати «замороженим конфліктом». Такої думки дотримується політолог Август Прадетто з Університету Бундесверу імені Гельмута Шмідта в німецькому Гамбурзі, пише Der Standard. Також експерт прокоментував відключення електроенергії для окупованого Криму та майбутню долю прем’єра Арсенія Яценюка.

«Це передбачувано, – стверджує Прадетто. – І хоча жодна зі сторін не хоче відступати від своїх основних принципів, ніхто при цьому не зацікавлений у військовому загостренні». Москва, як прогнозує експерт, «не припинить надавати підтримку сепаратистам, але, найімовірніше, не буде форсувати розширення конфлікту». Київ – «принаймні поки що» – відмовився від думки вирішити конфлікт воєнним шляхом «після того, як три попередні спроби провалилися, а інші країни не надали йому необхідної допомоги».

ЄС, упевнений політолог, також «бажає стабілізації ситуації, оскільки там бояться програшної ситуації для обох сторін у разі загострення конфлікту». «Адже Україна, врешті-решт, залежить не тільки від російської доброї волі в плані постачань газу, але й від кредитів ЄС, МВФ і Світового банку, без яких країна збанкрутує», – коментує Прадетто.

Відмова українського Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка після підриву ліній електропередач, якими постачалася електрика до Криму, відрядити туди ремонтну бригаду є, на думку політолога, «немислимою», це «порушення домовленостей з Москвою», і Президент Порошенко вчинив неправильно. «Серед українських політиків, зокрема у Верховній Раді, є чимало людей, які підтримують подібні акції. (…) І президент Петро Порошенко, цілком очевидно, не володіє достатньою силою, щоби стримувати від конфронтації з Москвою сили на кшталт Яценюка». «Його поведінка під час відключення електроенергії в Криму була, по суті, контрпродуктивною з погляду прагнень Києва і Вашинґтона не тільки формально, але й матеріально претендувати на те, що Крим і далі залишається українською територією», – продовжує Прадетто.

Загалом, підкреслив політолог, в країні «йде відкрита боротьба за владу між різними політичними силами, пов’язана з подальшим курсом, і її можна охарактеризувати як сутичку між націоналістами та прагматиками». «Після відвертої критики віце-президента США Джо Байдена з приводу корупції в Україні Яценюк, очевидно, не дуже міцно сидить у сідлі». «У Вашинґтоні, найпевніше, повним ходом йде переорієнтація на українському напрямку», – вважає експерт.

«Тимчасом більшість людей в Україні не хочуть нічого чути про війну і дотримуються думки, що більша частина кримчан, а також жителів Донецька і Луганська не бажають залишатися у складі України, – зауважує Прадетто. – Принаймні 80% респондентів – а в Одесі ще більше – вважають соціальні та економічні проблеми України набагато важливішими. Тому, що менше прогресу буде в українській економіці, то менше підтримки отримають націоналісти в майбутньому році».

Згідно з опитуваннями, лише два відсотки українців підтримують курс прем’єра Яценюка, хоча на останніх парламентських виборах його партія здобула більшість голосів. «Сьогодні прагматики, зважаючи на вплив іноземних кредиторів, опиняються в кращій позиції. Але чи буде цього достатньо для того, щоби впоратися з економічною і соціальною кризою, а також не допустити нового Майдану, поки що неясно», – підсумовує Прадетто.

Залишити коментар

БЕЗ КОМЕНТАРІВ