На думку Олега Устенка, Україна стала нагадувати прірву між багатими і бідними
На думку Олега Устенка, Україна стала нагадувати прірву між багатими і бідними

Економіст, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко зробив сумні висновки щодо е-декларацій українських політиків.

Апостроф цитує Устенка, на думку якого, це вкрай негативний сигнал, що його українська політична еліта посилає суспільству. Показово те, що гроші не зберігаються на банківських рахунках, а це означає, що достатнього рівня довіри до української банківської системи з боку тих, хто повинен фактично бути пропагандистами банківської системи України, немає.

«Друге, на що звернено мою увагу, це те, що у багатьох гроші зберігаються в іноземній валюті, не у гривні. Це вкрай негативний сигнал суспільству, оскільки знову-таки виходить, що українські політичні еліти, схоже, не довіряють власній грошовій одиниці – гривні, пропагандою якої вони повинні займатися. Але, схоже, вони самі не вірять у те, що роблять. І це дуже негативний сигнал, який зараз отримують українці», – наголосив економіст.

«Я вже не кажу з приводу вкрай негативного сигналу, який посланий суспільству після проведення електронного декларування, про те, що в той час, коли величезна кількість людей і сімей насилу зводять кінці з кінцями, виявляється, є ті, хто мають десятки об’єктів нерухомості, перебуваючи на держслужбі, правдами – неправдами пояснені, тим не менш, моральний аспект питання все одно залишається відкритим», – зауважив експерт.

За його словами, те, що розкрилося завдяки електронному декларуванню, більше нагадує ситуацію в Латинській Америці, коли є серйозне розшарування суспільства, і що ті, хто знаходиться у політиці, схоже, використовують політику для передусім вирішення власних проблем.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ