Науковці створили сорти конопель із повною відсутністю наркотичних властивостей
Науковці створили сорти конопель із повною відсутністю наркотичних властивостей

Наступного року в Україні може запрацювати завод із переробки конопляної сировини. Проект реалізує аграрна бізнес-група «Арніка». Про це повідомив головний виконавчий директор компанії Олег Максак, передає Latifundist.com.

«Зараз уже закупили обладнання і готуємо проект», – зазначив він. Директор вважає, що коноплі – досить прибутковий продукт для того, щоби ризикувати.

«Виростити її нескладно, але це вимагає придбання нових спеціальних комбайнів для промислових обсягів виробництва», – додав він.

За його словами, у науково-дослідному інституті вже створили міжвідомчу лабораторію конопель, і скоро буде виведено український сорт цієї рослини, який піде на експорт: «Ми зацікавлені продавати не сировину, а напівфабрикат і готовий продукт, а з конопель їх виробляється безліч».

До слова, останнім часом українські та закордонні підприємці зацікавилися вирощуванням конопель. Зокрема, необмежений попит має насіння посівних конопель, продукти харчування, волокно, паливні брикети тощо. У Європі поширюється будівництво екологічно чистих будинків із конопель, виробництво тканин, пелетів, які використовують як енергетичний засіб.

Науковці створили сорти конопель із повною відсутністю наркотичних властивостей. Їх занесено до Реєстру сортів рослин України, країн ЄС і Канади. Такі коноплі не можуть бути використані як сировина для виготовлення наркотичних препаратів.

Читайте: Німецьким важкохворим можуть дозволити лікуватися марихуаною

БЕЗ КОМЕНТАРІВ