Лабораторія
Комахи виду Aedes aegypti та Aedes albopictus відсутні в Україні

В Україні немає комарів-переносників вірусу Зіка. Про це повідомили у прес-службі Державної санітарно-епідеміологічної служби України, пише ТСН.

За інформацією фахівців, фауна України нараховує 32 види комарів роду Aedes, проте види Aedes aegypti та Aedes albopictus – відсутні. Саме останні, завдяки широкому розповсюдженню та високій чисельності у регіонах з тропічним та субтропічним кліматом можуть переносити вірус Зіка.

У СЕС наголосили, що найближчі до України країни, де встановлена наявність Aedes aegypti та Aedes albopictus, це Грузія, Болгарія, Туреччина та Греція.

Нагадаємо, минулого тижня ВООЗ визнала вірус Зіка загрозою світового масштабу і оголосила режим надзвичайного стану. 10 лютого зафіксували першого хворого на цей у Китаї. Чоловік повернувся на батьківщину з Венесуели.

Окрім того, вірус зафіксували у Данії та Швеції. Усі хворі повернулися з країн, де розпочалася епідемія хвороби.

Експерти наголошують, що в Європі у холодну пору року можуть бути лише поодинокі випадки зараження: вірус не здатний поширюватися при холоді, оскільки комарі, що його розносять, не здатні в таких умовах розмножуватися.

Вакцини проти вірусу поки що немає. Але вчені заявили, що вона може бути готова до кінця цього року. Наразі її тестують на тваринах.

Читайте: У США зафіксовано передачу вірусу Зіка від людини до людини

БЕЗ КОМЕНТАРІВ