День пам'яті
День присвячений пам’яті тих, чиє життя було обірване насильством світового масштабу

В Україні 8 травня, так само як в Європі і світі відзначають День пам’яті і примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни. Акт про капітуляцію нацистської Німеччини був підписаний 7 травня у французькому Реймсі, а 8 травня – ратифікований у Берліні. Це сталося о 22:43 за центральноєвропейським часом, у столиці СРСР – Москві – на ту мить було уже 00:43 9 травня, передає 5 канал.

Цей день присвячений пам’яті тих понад 60 млн. осіб, чиє життя було обірване насильством світового масштабу, людям всіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, дітям і людям похилого віку – всім загиблим і всім тим, хто вижив і пройшов через всі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, або просто пропав безвісти у вирі воєнного лихоліття.

Дні пам’яті та примирення були проголошені рішенням 59-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 24 листопада 2004 року.

З нагоди 71-ї річниці перемоги урочистості відбудуться у кількох країнах. Так, у Франції президент Франсуа Олланд покладе вінок до Тріумфальної арки в Парижі.

Цьогоріч 8 травня припало і на святкування Дня матері. У музеї історії України у Другій світовій війні відкриється фотовиставки «Матері Героїв».

Заплановані заходи і в областях. Зокрема, у Кіровограді відбудеться покладання квітів до усіх військових меморіалів. Згадають про загиблих і у Львові.

В Одесі запланували мітинг-реквієм. А у Харкові висадять клумбу пам’яті із маків – символу жертв усіх збройних конфліктів, що сталися у світі.

У Маріуполі розгорнуть польову кухню. Завершать заходи всеукраїнською акцією Перша хвилина миру. Мовчанням пам’ять загиблих вшанують о 22:45.

Прес-служба Українського інституту національної пам’яті нагадує, що під час урочистих заходів заборонено використовувати радянську символіку і прапор Перемоги.

Читайте: Вісім східноєвропейських країн разом розслідуватимуть злочини комунізму

БЕЗ КОМЕНТАРІВ