500 гривень
Нововведення стосуються дизайну та захисних елементів

Національний банк України вводить в обіг 11 квітня оновлену банкноту номіналом 500 гривень із удосконаленою системою захисту. Розміри оновленої купюри не змінилися, передає ТСН.

Нововведення стосуються дизайну та захисних елементів. Приміром, портрет Григорія Сковороди, що також майже не зазнав змін, розробник змістив у центр лицьового боку банкноти.

152Окрім того, купюра має посилену систему захисту, що цілком відповідає світовому рівню. Так, на банкнотах запроваджено нові захисні елементи для візуального контролю з оптико-змінними ефектами, які перевіряються під час зміни кута нахилу банкноти:

– «віконна» (частково введену в товщу паперу) захисна стрічка з яскраво вираженим кінематичним ефектом (можна спостерігати зміну напрямку руху фонового зображення);

– елемент SPARK – зображення, на окремих ділянках якого спостерігаються поступові переходи від одного кольору до іншого.

Нові 500-гривневі банкноти випустять на заміну зношеним, які були розроблені ще у 2006 році. Проте громадянам не потрібно спеціально обмінювати старі банкноти на нові. В обігу вони будуть перебувати одночасно.

Читайте: Гривні друкуватимуть з льону

БЕЗ КОМЕНТАРІВ