зброя
В Україні почнеться реалізація проекту з розробки міношукачів нового покоління

В Україні виготовлятимуть міношукачі нового покоління 3D в рамках спільного українсько-норвезького проекту вартістю 450 млн. євро. Про це повідомив виконувач обов’язки глави Місії України при НАТО Єгор Божок, передає УНІАН.

«Ми зараз на етапі погодження цього проекту з союзниками, з профільним комітетом НАТО. Ми розраховуємо, що десь через пару місяців зможемо говорити про започаткування практичної фази проекту», – зазначив чиновник.

Український дипломат переконаний, що «вся допомога у сфері research and development (наукових досліджень і розробок), яку ми просимо і отримуємо від НАТО, має бути спрямована на розбудову національних спроможностей».

«Тобто, не просто отримати щось або закупити у когось, а створити власні потужності, які дозволять нам забезпечувати себе відповідними засобами у стратегічний перспективі», – наголосив він.

Нагадаємо, у вересні 2015 року Божок поінформував про реалізацію українсько-норвезького проекту з розробки нового 3D міношукача, який потім використовуватимуть фахівці Державної служби з надзвичайних ситуацій та Міноборони.

Божок уточнив, що на сьогодні існують різні варіації такого міношукача, але є «завдання зробити найбільш чутливий та точний, який дозволить піротехніку, не торкаючись об’єкта, чітко розуміти, яка його форма, до міліметрів».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ