На думку Посла Франції, деякі люди в Україні прагнуть домогтися
На думку Посла Франції, дехто в Україні прагне домогтися заморожування ситуації на Донбасі

Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон в інтерв’ю Інтерфаксу висловила думку, що деякі люди в Україні хотіли би перевести конфлікт на Донбасі у статус замороженого.

«Мені відомо, що в Україні є люди, які вважають краще заморозити конфлікт. Втім, я вважаю, що все ж варто замислитися про наслідки такого вибору для людей. Ті, хто виступає за заморожування конфлікту: чи думають вони про долі тих, хто залишився по той бік, про тих, хто живе поблизу лінії фронту, або про внутрішніх переселенців по всій країні?», – наголосила Дюмон.

На цьому тлі вона висловила переконаність у тому, що «важливо якнайскоріше відновити людські й економічні зв’язки з цими територіями».

Дипломат підкреслила, що переговори сторін у різних форматах, серед іншого, покликані уникнути заморожування цього конфлікту.

«Єдиний шлях вирішення конфлікту, який я бачу як зараз, так і в майбутньому – це Мінські домовленості, у рамках яких усі сторони повинні виконати взяті на себе зобов’язання. Метою цих домовленостей, так само як і переговорів у «нормандському форматі», якраз і являється знаходження вирішення конфлікту, уникнувши заморожування ситуації», – зауважила посол Франції.

Крім того, вона нагадала, що наявні у Східній Європі протягом цілих десятиліть заморожені конфлікти «показують, що час не обов’язково грає на користь їхнього вирішення».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ