залізниця
За два роки в Україні з’являться приватні потяги, повідомив Пивоварський

За два роки Україна планує допустити приватних операторів до пасажирських перевезень. Про це в інтерв’ю DW заявив міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський.

«Разом з європейськими партнерами ми розробили закон про залізничний транспорт. Він лібералізує залізничні перевезення. Інфраструктура залишається у держави, але за два роки допустять приватних операторів до пасажирських перевезень. Всі оператори матимуть однаковий необмежений доступ до інфраструктури», – зазначив очільник відомства.

За словами Пивоварського, міністерство вводитиме поняття соціального тарифу. «Уряд почав бюджетну децентралізацію. Місцеві бюджети мають профіцит 40%, це десятки мільярдів гривень. Якщо певний регіон хоче мати пасажирське залізничне сполучення, наприклад, Київ-Житомир, але місцеве населення не може сплачувати за тарифом, то місцеві органи влади за рахунок власних коштів можуть домовитися з «УЗ» про часткову компенсацію. Місцева влада вже готова до цього. Мери міст вже звертаються щодо того чи іншого соціального напрямку», – пояснив міністр.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Пивоварський доручив керівництву Державної адміністрації залізничного транспорту України («Укрзалізниця») забезпечити пасажирів послугою доступу до мережі Інтернет за безпроводовою технологією Wi-Fi у всіх потягах далекого та приміського сполучення.

Читайте: Росія побудує залізницю в обхід України

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ