В Україні запустили першу з часів незалежності ядерну установку

Порошенко був присутній під час запуску першої ядерної установки світового значення, розробленої українськими фахівцями
Петро Порошенко був присутній під час запуску першої ядерної установки світового значення, розробленої українськими фахівцями

У Харкові 23 березня відбувся перший контрольний запуск установки «Джерело нейтронів». Про це повідомив президент України Петро Порошенко на зустрічі з фізиками-ядерниками, інформує офіційний сайт президента України.

Проект створений за підтримки США в рамках програми про нерозповсюдження ядерної зброї. Порошенко наголосив, що це перша установка в незалежній Україні. За його словами, це наочний приклад для співробітництва в сфері ядерної безпеки та нерозповсюдження ядерної зброї.

«Установка «Джерело нейтронів» дозволить проводити Україні сучасні наукові дослідження, розробляти практично весь спектр радіоізотопів для потреб медицини та промисловості. А також вирішувати проблеми ядерної енергетики, продовжувати терміни експлуатації атомних електростанцій», – йдеться у повідомлені.

Також глава держави наголосив, що Україна зробила значний внесок у програму нерозповсюдження ядерної зброї. Це не лише добровільна відмова від третього в світі ядерного арсеналу, а й передача високогозбаченого урану, і співпраця з міжнародними організаціями для підвищення технологічної безпеки.

Водночас секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов побував на полігоні, де відбулося випробування ракети українського виробництва. Турчинов наголосив, що відновлення ракетного щита є одним з пріоритетних завдань для оборони і безпеки нашої країни.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ