Порошенко був присутній під час запуску першої ядерної установки світового значення, розробленої українськими фахівцями
Петро Порошенко був присутній під час запуску першої ядерної установки світового значення, розробленої українськими фахівцями

У Харкові 23 березня відбувся перший контрольний запуск установки «Джерело нейтронів». Про це повідомив президент України Петро Порошенко на зустрічі з фізиками-ядерниками, інформує офіційний сайт президента України.

Проект створений за підтримки США в рамках програми про нерозповсюдження ядерної зброї. Порошенко наголосив, що це перша установка в незалежній Україні. За його словами, це наочний приклад для співробітництва в сфері ядерної безпеки та нерозповсюдження ядерної зброї.

«Установка «Джерело нейтронів» дозволить проводити Україні сучасні наукові дослідження, розробляти практично весь спектр радіоізотопів для потреб медицини та промисловості. А також вирішувати проблеми ядерної енергетики, продовжувати терміни експлуатації атомних електростанцій», – йдеться у повідомлені.

Також глава держави наголосив, що Україна зробила значний внесок у програму нерозповсюдження ядерної зброї. Це не лише добровільна відмова від третього в світі ядерного арсеналу, а й передача високогозбаченого урану, і співпраця з міжнародними організаціями для підвищення технологічної безпеки.

Водночас секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов побував на полігоні, де відбулося випробування ракети українського виробництва. Турчинов наголосив, що відновлення ракетного щита є одним з пріоритетних завдань для оборони і безпеки нашої країни.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ