кіно
До кінця року Держкіно планує запустити у виробництво 40 українських фільмів

Державне агентство України з питань кіно має намір до кінця 2015 року запустити у виробництво щонайменше 40 українських фільмів. Про це заявив голова Держкіно Пилип Ілленко 10 листопада на прес-конференції з нагоди запуску у виробництво дитячого фільму «Канарка, Пропелер і Хвіст», передає Укрінформ.

«Ми розпочинаємо виробництво нових фільмів. Загалом цьогоріч Держкіно планує запустити у виробництво щонайменше 40 стрічок. Це фільми різних форматів, різних жанрів. Серед них є фільми, що 100-відсотково фінансуються за наш рахунок. Є фільми, які створюються в копродукції. Є фільми, орієнтовані на фестивального глядача. Є фільми, орієнтовані на широкий загал – так званий мейнстрім», – сказав Іллєнко, нагадавши, що в Україні був дуже тривалий період часу, коли не запускали нові фільми, а лишень продовжували зйомки тих, що перебували на різних етапах виробництва.

За його словами, з-поміж цих 40 стрічок більше десяти будуть ігрові повнометражні, один просвітницький проект, що поєднує ігровий і документальний контент. Окрім анонсованої «Канарки, Пропелера і Хвоста», буде ще один дитячий. Також – анімаційні проекти для дітей.

Водночас голова Держкіно зазначив, що процес оформлення документів дуже забюрократизований і потребує багато часу. Тож, Держкіно запропонувало спростити цей шлях, що важливо, зокрема, для вирішення питання сезонності зйомок, і сподівається на підтримку парламенту, щоби спростити для кінематографа правила гри, які дозволять більш оперативно запускати стрічки у виробництво. «Ми могли б це зробити одразу після того, як отримали додаткове фінансування цього року в обсязі 100 мільйонів гривень, але вже півтора місяця займаємося різного роду формуванням певних пакетів документів. Ця робота вже на фінішній прямій. І сьогодні ми дуже раді бачити старт нових проектів», – підсумував Іллєнко.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, відеосервіс Megogo домовився з державним «Укранімафільмом» про спільне виробництво продовження мультиплікаційного серіалу «Козаки».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ