Вартість освіти подорожчала
Вартість освіти подорожчала

Цього року на переший курс вступатимуть 288 тисяч 977 осіб. Навчатися студентам доведеться за новими цінами. Про це повідомляє видання Фінанси.ua.

Держзамовлення 2015 року дещо скоротять, а відповідно – студентам доведеться платити за своє навчання. Наразі з цінами визначилися не всі навчальні заклади. Частина університетів вартість знань вже підвищила, а частина – вирішила залишити без змін. Найдорожчими спеціальностями залишилися право, журналістика та міжнародні відносини в КНУ ім. Т. Шевченка: рік навчання тут коштує 30-35 тис. грн. Навчитися на юриста в НТУУ «КПІ» коштує понад 15 тис. грн. на рік.

Цього навчального року зміни відбудуться й у списку спеціальностей. В одну галузь об’єднали педагогічну освіту і фізичне виховання, а кількість спеціальностей скоротили. Скасували також кілька спеціальностей у міжнародних відносинах. Рекламу і редакційну справу вивчатимуть тепер разом з журналістикою. У вишах більше немає таких спеціальностей, як «Економкібернетика» та «Міжнародна економіка».

У МОН пояснили, що зміни необхідні, оскільки випускникам вишів із занадто вузькими спеціальностями складно знайти роботу. В Асоціації роботодавців України підтвердили, що об’єднання спеціальностей допоможе розв’язати цю проблему.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ