АТО
У разі активізації російських військ на Донбасі Україна запровадить воєнний стан

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов не виключає запровадження воєнного стану в Україні у разі серйозного загострення ситуації в зоні АТО. Про це він сказав під час брифінгу на полігоні Київського бронетанкового заводу, передає УНІАН.

«Ситуація дуже напружена. Відбувається концентрація російсько-терористичних військ дуже близько до лінії зіткнення. Та кількість обстрілів, які ведуть по нашій території, по наших позиціях, свідчить, що Росія готується зірвати Мінські угоди і готує достатньо серйозний наступ. Тому ми відпрацьовуємо завдання не лише відбивати (атаки, – ред.), а й контратакувати у випадку проведення наступу», – підкреслив він.

Турчинов підкреслив: якщо Росія піде на зрив Мінських угод, а ймовірність цього, на його думку, дуже велика, «то, безумовно, ми будемо діяти відповідно до тих викликів, які стоятимуть перед країною». «Коли знову буде активне застосування російських військ, ми змушені будемо вводити воєнний стан і проводити більш потужну мобілізацію всього потенціалу, що є в країні», – наголосив секретар РНБОУ.

Говорячи про можливість загострення ситуації напередодні Дня незалежності, Турчинов зауважив: «Це не є таємницею, що Росію дуже дратує наша незалежність, і День нашої Незалежності – це для Росії чорний день. Тому всі провокації вони готують або напередодні Дня Незалежності, або в сам День Незалежності. Тому в нас підвищена готовність до відбиття будь-яких провокацій».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, за останні дні російсько-терористичні війська суттєво збільшили кількість обстрілів з важкого озброєння. Також уночі проти 10 серпня бойовики за підтримки важкої броньованої техніки, танків та БТРів атакували українські війська в районі населеного пункту Старогнатівка. Турчинов 10 серпня заявляв, що спецслужби Росії готують на окупованій території Донбасу масштабні провокації з великою кількістю жертв.

Читайте: «Чорний рекорд» АТО: ворог за добу обстріляв українські позиції 153 рази

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ