МВФ рекомендує українській владі підвищити акциз на пиво і міцний алкоголь
МВФ рекомендує українській владі підвищити акциз на пиво і міцний алкоголь

В Україні можуть підвищити ставки акцизів на пиво і міцний алкоголь, а також посилити контроль за оборотом спирту шляхом оподаткування продажу чистого спирту з можливістю відшкодування платежів в разі виконання ряду умов. Цю пораду дав ключовий кредитор України – Міжнародний валютний фонд, передає УНІАН.

«Рекомендуємо підвищити протягом двох років акцизи на пиво до 3,10 грн. за літр (проти нинішньої ставки на 2,48 грн. за літр. – ред.), на вино – до 0,1 грн. за літр (проти нинішньої ставки 0,01 грн., – ред.), на міцний алкоголь до 123 грн. за літр (проти нинішньої ставки в 105,8 грн. за літр, – ред,)», – ідеться у звіті МВФ. – Рекомендуємо оподаткувати реалізацію чистого спирту і запровадити податковий кредит замість податку з реалізованих алкогольних напоїв і системи векселів. Також рекомендуємо встановити нульову ставку для всіх продуктів з етилового спирту, не призначених для споживання громадянами, і передбачити відшкодування сплаченого податку».

У цьому контексті Фонд назвав одним з пріоритетних завдань посилення контролю за роботою держконцерну «Укрспирт» та інших суб’єктів підприємництва, пов’язаних зі спиртовою галуззю.

Причому МВФ переконані, що акциз на нафтопродукти можна залишити на нинішньому рівні – 13% і збільшити надходження за цією статтею доходів бюджету переважно за рахунок удосконалення адміністрування цього акцизу.

«За оцінками представників ринку, сплати акцизів уникають близько 20% торговців паливом. Сформувалися різноманітні схеми ухилення від сплати податків шляхом контрабанди, перемаркування палива, виробництва фальсифікату», – підкреслили у МВФ.

У Фонді також звернули увагу, що зменшити дію таких схем можна було б шляхом запровадження електронного адміністрування акцизів – за типом електронного адміністрування ПДВ.

Нагадаємо, ставки акцизів на алкоголь, сигарети і нафтопродукти було підвищено з 1 січня 2016 року. Кабінет міністрів сподівається отримати 18,1 млрд. грн. від підвищення акцизів. Дані про обсяг сплаченого акцизу за 2015 рік поки що не надходили.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ