В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун
В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун

Міністерство охорони здоров’я анонсувало здорожчання цигарок та алкоголю. Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook.  

Під час зустрічі із представниками Світового Банку, обговорювали питання про переваги запровадження в Україні податку на шкідливі звички, зокрема паління та алкоголь.

«Пачка цигарок у Лондоні коштує у 20 разів дорожче, ніж у Києві. Жителі Великої Британії живуть на 10 років довше за українців. Українці можуть жити довше також. Зростання податку на цигарки та алкоголь з додатковими надходженнями на програми громадського здоров’я не лише покращить здоров’я українців, але й збереже бюджетні гроші на дороге лікування хвороб, яких можна уникнути, відмовившись від паління. Збільшення податків на кожну пачку цигарок може профінансувати зміни в системі охорони здоров’я, такі як розвиток громадського здоров’я та відшкодування вартості ліків від серцево-судинних захворювань», – йдеться у повідомленні.

Як відомо, протягом 2008-2016 років середня ставка акцизу за пачку цигарок в Україні зросла в 14 разів, завдяки чому надходження до Держбюджету зросли з 3,5 млрд грн у 2008 році до 22,2 млрд грн у 2015 році, при скороченні обсягів продажів зі 125 млрд до 73 млрд цигарок і зменшенні поширеності куріння в Україні (серед осіб старше 12 років, за даними Держстату) з 25,6% (у 2006 році) до 18,4% (в 2015 році).

Нагадаємо, у липні Кабінет міністрів України призначив на посаду заступника міністра охорони здоров’я України волонтера, директора гуманітарних ініціатив Світового конгресу українців Уляну Супрун.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ