Костенко, політв'язень
Костенка засудили до 4 років і 2 місяців тюремного ув’язнення

В українського політв’язня з Криму майданівця Олександра Костенка, який відбуває в Кірово-Чепецкому Кіровської області РФ термін у сфабрикованій справі, почала всихати рука. Про це розповів адвокат Дмитро Сотников, передає Укрінформ.

«У Олександра Костенка в колонії близько місяця тому взяли згоду на зустріч з українським консулом. Це дуже важливо, тому що де-факто означає визнання його українського громадянства. Тепер він дуже чекає на зустріч із консулом, тому що як громадянин України сподівається на захист держави. У Сашка через відсутність медичної допомоги почала сохнути рука», розповів Сотников.

Після тортур ФСБшників в Криму у Костенка рука була зламана. Відсутність необхідного лікування використовувалось в якості додаткового способу тортур. У травні 2015 року, після винесення вироку в Криму, операцію таки зробили, проте після цього жодної реабілітації не було, і медична допомога не надавалася. Внаслідок цього рука у Костенка почала всихати.

Політв’язень сподівається, що Мін’юст України може підготувати запит Російської Федерації про повернення його на Батьківщину для відбування строку покарання там.

Як відомо, активісту Євромайдану Олександру Костенку присудили 4 роки і 2 місяці тюремного ув’язнення. За версією слідства, 18 лютого 2014 року в ході «масових заворушень» у Києві Костенко заподіяв тілесних ушкоджень співробітнику кримського спецпідрозділу «Беркут». Активіст також, як стверджують російські силовики, без передбаченого законом дозволу, незаконно зберігав за місцем проживання нарізну зброю.

Костенко своєї провини не визнає.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ