корупція
Українці вважають корупцію у вишах найбільшою проблемою вищої освіти

Корупція у ВНЗ та невизнання українських дипломів в інших країнах – найбільші проблеми вищої освіти в Україні. Такими є результати проведеного дослідження. Про це повідомила директор фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, передає УНІАН.

Так, серед найбільших проблем української вищої освіти було названо корумпованість викладацького складу вищих навчальних закладів, причому ця проблема «зміцнила своє лідерство»: у 2015 році як основну її відзначили 50%, тоді як у 2014-му – 44%, а у 2013-му – 40%.

Крім того, громадяни занепокоєні проблемою невизнання дипломів українських ВНЗ в інших країнах світу (47% у 2015 році та 40% у 2014-му), а також невідповідністю викладання вимогам ринку (32% – у 2015 році та 30% – у 2014-му).

59% учасників соціологічного дослідження першочерговими кроками для покращення якості вищої освіти називають боротьбу з усіма проявами корупції і нечесності у вишах (хабарі, списування курсових та дипломів, тощо); підвищення рівня оплати праці викладачів – 38%, відповідність викладання до потреб майбутньої професії – 37%, налагодження співпраці з кращими світовими університетами – 36%, стимулювання наукової діяльності у вишах – 32% опитаних українців.

Водночас 39% зазначають, що хотіли б навчатися за кордоном, а навчати там своїх дітей – 45%. Основна перешкода – брак грошей на навчання за кордоном.

Вартість навчання в українських вишах населення стабільно вважає зависокою (64%). Крім того, майже половина респондентів переконані, що вищих навчальних закладів в Україні забагато і що їхня чисельність має регулюватися потребами ринку праці.

З 5 по 14 грудня 2015 року Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва разом із фірмою «Юкрейніан Соціолоджі Сервіс» провів загальнонаціональне соціологічне опитування «Громадська думка – грудень 2015» із проблем освіти в Україні. Загалом було опитано 2001 респондента у віці старше 18 років.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ