Михайло Гончар
Михайло Гончар

В уявленні лідерів потужних західноєвропейських держав усе, що розташовано на схід за Одером, Дунаєм, – це Європа, якою за критичних обставин можна пожертвувати. Ба більше, вони навіть не вважають, що в сучасних обставинах має місце агресія Росії. Таку думку в інтервю виданню Інформаційний Акцент висловив Президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар.

Експерт підкреслив, що в європейському політикумі немає розуміння агресії РФ, адже там продовжують жити ніби нічого не відбувається.

«Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер недавно, на якомусь авторитетному зібранні сказав: «Європа уже понад 70 років живе без війни!». Ви уявляєте! Себто як без війни? А війна на Близькому Сході, а російська агресія в Україні? Ці конфлікти він як війну в Європі не ідентифікує», – констатував констатував він.

Експерт переконаний, що нині відбувається еволюція в уявленні західноєвропейських лідерів: «Мовляв, справжня Європа – це оця Західна Європа… А те, що є на схід за Одером, Дунаєм, – це та Європа, якою можна за критичних обставин пожертвувати. Україна – це не Європа, це сусід. Польща, Словаччина, угорці різні, румуни з болгарами – це, в їхньому розумінні, Східна Європа. Якщо в Росії хтось виношує плани проти Західної Європи, то десь там, на підступах, вони зупиняться, так уже було не раз».

Гончар також додав, що в Європі переконані, що Росія поводиться аномально, але аж ніяк не агресивно.

«Вони вважають, що має місце якась аномальна поведінка. Бо все треба вирішувати шляхом діалогу, і частина їхнього політикуму намагається знайти якісь раціональні причини поведінки Росії, намагається шукати причини в собі. Треба віддати належне авторам гібридної війни «а ля рюс» – вони точно визначили слабкі больові точки у мисленні європейців, про що у тих немає жодного уявлення, там чисте поле і його можна заповнювати різними конструктами, які будуть хибним чином програмувати подальшу поведінку лідерів ЄС», – зазначив експерт.

Повний текст інтервю: тут.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ